Viestintä

Maalla -hanke

Viestinnän työkalupakki

Olemme keränneet laajan työkalupakin maaseutumatkailuyrityksen viestinnän tueksi. Työkalupakista löydät mm. tietoa viestintäsuunnitelmasta, viestinnän vuosikellosta, mediatiedottamisen saloista, sähköisestä markkinoinnista ja maaseutumatkailusta kiinnostuneiden toimittajien yhteystiedot.

Mediassa julkaistuja juttuja

Maalla-hankkeen vinkeistä mediassa on julkaistu useita artikkeleita keskisuomalaisesta maaseutumatkailusta ja hankkeen järjestämistä tilaisuuksista. Tutustu läpimenneisiin juttuihin oikeassa sivupalkissa olevassa Mediassa julkaistua -osiossa.

Keski-Suomen matkailun teemalehdet

Maalla-hanke on julkaissut kolme Keski-Suomen matkailun teemalehteä eri teemoihin liittyen. Toimituskunnassa on ollut mukana mm. Leena Pajala Keski-Suomen liitosta, Miikka Raulo Jyväskylä Innovation Oy:stä, edustajia eri hankkeista ja Jyväskylän ammattikorkeakoulusta. Tutustu julkaisuihin oikeassa sivupalkissa.

www.keskisuomi.net

Keski-Suomen maaseutumatkailukohteista on koottu tietoa www.keskisuomi.net -internetsivuille. Jos tietosi ovat muuttuneet tai haluat saada yrityksesi tiedot näkyviin www.keskisuomi.net -internetsivuille, niin olethan asiasta yhteydessä Keski-Suomen liiton matkailukoordinaattoriin Leena Pajalaan puhelimitse 040 595 0015 tai sähköpostilla leena.pajala@keskisuomi.fi.

Keski-Suomen maaseutumatkailun sosiaalisen median kanavat

Maalla-tiedotushanke on avannut Keski-Suomen maaseutumatkailulle sosiaalisen median kanavat keväällä 2012. Sosiaalisen median kanavat ovat:

Sosiaalisen median kanaviin kaivataan jatkuvasti tietoa yritysten ajankohtaisista asioista.

Sosiaalisen median kanavia ylläpitää matkailun seutukoordinaattorit. Ylläpitäjien yhteystiedot löydät alapuolelta.

Joutsa: Tiia Rantanen
Hankevetäjä/Joutsan kunta
040 554 6759
tiia.rantanen@joutsa.fi
Jyväskylä: Maija Nurminen
Matkailutoimiston päällikkö/
Jyväskylän Seudun Matkailu
050 570 9270
maija.nurminen@jkl.fi
Sini Tirronen
Markkinointisihteeri/
Jyväskylän Seudun Matkailu
0400 885 786
sini.tirronen@jkl.fi
Jämsä: Anni Inkiläinen
Matkailuneuvoja/Jämsek Oy
040 712 2543
anni.inkilainen@jamsek.fi
Suvi Virtanen
Matkailusihteeri/Jämsek Oy
040 712 2644
suvi.virtanen@jamsek.fi
Karstula: Jenni Päivinen
Yrityskehitys, viestintä/Karstulanseutu
050 381 5917
jenni.paivinen@karstulanseutu.fi
Keuruu: Leena Jaatinen
Matkailusihteeri/Keuruun kaupunki
040 510 6699
leena.jaatinen@keuruu.fi
Saarijärvi: Satu Iso-Ahola
Markkinointikoordinaattori/SSYP Kehitys Oy
044 459 8300
satu.iso-ahola@ssypkehitys.fi
Viitasaari: Tarja Pasanen
Matkailupäällikkö/
Kehittämisyhtiö Witas Oy
040 703 1205
tarja.pasanen@witas.fi
Marja Vähäsarja
Markkinointiassistentti/
Kehittämisyhtiö Witas Oy
044 459 6833
marja.vahasarja@witas.fi
Äänekoski: Matti Virtanen
Kulttuurijohtaja/Äänekoski
020 632 3259
matti.virtanen@aanekoski.fi
Outi Raatikainen
Projektipäällikkö/JAMK
050 412 0491
outi.raatikainen@jamk.fi

 

Seuraa keskisuomalaista maaseutumatkailua täällä:

  • Maalla - Facebookissa
  • Maalla - Youtubessa
  • Maalla - Pinterestissä
  • Maalla - Picasa
  • Maalla - Issu
  • Maalla - Keskisuomi.net

Keski-Suomen matkailun teemalehdet

*linkki pois sivustolta.

Ammattilehdet

*linkki pois sivustolta.

Mediassa julkaistua

* linkki pois sivustolta

Lisää mediassa julkaistuja juttuja täältä

Palaute